דלקים

חומר הגלם של העולם המתועש!

דלקים הם למעשה קבוצה כוללת של כל החומרים מייצרי האנרגיה בדורנו. הם עשויים מנפט גולמי ומיועדים לשימושים רבים בעולם. אמנם דלקים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, ואי אפשר בלעדיהם יחד עם השימוש בהם חשוב לשמור שלא יזהמו את האויר ולעשות בהם שימוש מושכל.

דלקים לתעשיה

דלקים משמשים את עולם התעשיה והם בעצם המניע המקדם כל מכונה וציוד. בתי חרושת גדולים, מפעלי תעשיה לסוגיהם הרבים, מוכרחים להשתמש עם דלקים כדי להפעיל את כל המערכות כולן. מדובר במכשירים כבדים, בהפעלה מסיבית של ציוד. אלמלא דלקים לא יכול שום דבר לפעול, ולא יתקדם הייצור בשום שלב.

מלבד זאת משמשים דלקים לשימוש ביתי, עבור חימום והסקה.

דלקים לרכבים

אי אפשר לדמיין איך היה נראה העולם ללא דלקים. כל צי המכוניות שאנו פוגשים על הכביש, לא היה יכול להתקיים. מכונית נוסעת על ידי דלק, וישנם סוגי דלקים לתדלוק. הם בעצם הכח המניע אותם כדי לנוע על הכביש.

כל כלי רכב נזקק לדלק, ממשאית כבדה, טרקטור, טנק או מטוס ועד כלי הרכב הקטן ביותר והפשוט. דלקים הם מילה נרדפת לתחבורה ובלעדיהם לא יהיה לה קיום.

דלקים ואיכות הסביבה

כאשר דלקים חודרים אל האדמה הם מגיעים בקלות רבה אל מי התהום. מה שקורה הוא שהם מחלחלים ומזהמים את המים הראויים לשתיה. די בליטר אחד בלבד של דלקים כדי לפגוע באלפי ליטר של מים. זה לא רק השתיה, כאשר הקרקע נפגמת היא גם פוגעת בחקלאות, ובכל מה שגדל. כך מגיעים מזהמים שונים אל בני האדם וגורמים לפגיעה בריאותית.

הפתרון הפשוט הוא להנות עם דלקים אך עדיין להזהר בעת השימוש בהם. תחנות הדלק מרצפים את התחנה שלהם בבטון כך שהחומר לא יחלחל. על פי התקנות הם צריכים להתקין ניקוז נאות בתחנה כדי שהחומרים של דלקים שונים יתנקזו בצורה נכונה. כאשר תחנת דלק עומדת בדרישות המשרד לאיכות הסביבה היא יכולה להשתמש עם דלקים בלי לפגוע באף גורם באזור.

פרי אנרגיה נייד 055-2239286 פקס 03-6207555 Email: lital.moskovich@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *