דלק 98

דלק 98? אולי 95? איך יודעים מה טוב?

נהגים רבים מתלבטים בבואם אל תחנת הדלק, הם לא בטוחים באיזה סוג דלק כדאי להם לתדלק. אמנם ישנם דלקים זולים יותר, אבל האם טוב יותר להעדיף דלק 98?

קצת מידע ועדכונים – במאמר שלפנינו.

 דלק 98 – צריך או לא?

למעשה אם נרצה להגדיר מה עושה את ההבדל בין דלק 95 לבין דלק 98, אפשר לומר כי יכולת העמידה של דלק 98 היא הרבה יותר גבוהה גם כאשר מופעל עליו לחץ. כאשר מציתים את המנוע ודוחסים לתוכו אויר הוא עלול להתלקח, ואם יש לדלק הזה יכולת עמידה בלחצים, זה לא יקרה.

לא כל מנוע צריך את היתרון הזה, וחבל לתדלק עם דלק 98 כאשר הדבר מיותר. מי שמתדלק בדלק לא מתאים, ישלם יותר ולא ירויח דבר. המנוע שלא לא ישפר את הביצועים, וגם רמת זיהום האויר לא תשתפר. החכמה היא להשמע בדיוק להוראות שיצרן המכוניות נותן ולהצמד אליהם ללא עוררין. מכונית שקבלה הוראה לתדלק אותה דווקא עם דלק 98, חייבת לקבל זאת.

 שדרוג רכב

ישנם רכב שהמנוע שלהם במקור לא היה זקוק דווקא לתדלוק עם דלק 98, הם היו יכולים להסתפק בפחות. אלא שבעלי המכוניות ביקשו לשדרג את מכוניתם, והם בצעו שינוי במנוע. במצב כזה נדרש לא פעם לשנות גם את הרכב הדלק בו מתדלקים את המכונית ויש לקבל הדרכה מהמקום בו בוצע השינוי. אם ההוראה תהיה לתדלק רק עם דלק 98 יהיה חובה לעשות זאת.

 מה מכיל דלק 98?

דלק 98 וגם דלק 95 הם נטולי עופרת ומכאן מעלתם. לעומת זאת דלק (או במילה המסחרית שלו "אוקטן" 96 מכיל עופרת והוא מתאים לכל אלה שיש להם מנוע מדגם מיושן מאד אך אין להם ממיר.

רכבים חדשים ומתקדמים שגם המנוע שלהם מהדור החדש של המנועים זקוקים דווקא לתדלק עם דלק 98 ולא משהו אחר. זאת בגלל שגם הדחיסה שלהם גבוהה והם מוכרחים להיות מוגנים מפני התלקחות חלילה.

ישנם כלי רכב שמתאימים לתדלוק גם באמצעות דלק 98 וגם בעוד סוגי דלקים, אך דלק 98 ישמור עליו מפני סכנה של התלקחות בעת השימוש.

 פרי אנרגיה נייד 055-2239286 פקס 03-6207555 Email: lital.moskovich@gmail.com